Zabiegi na twarz skóra młoda

3 Zabiegi na twarz skóra młoda

Zabiegi na twarz skóra młoda

Skóra młoda może charakteryzować się zdrowym i promiennym wyglądem, ale również może być problematyczna. W okresie dojrzewania poprzez zwiększoną pracę gruczołów łojowych może dojść do przetłuszczania się skóry, pojawienia się zaskórników, krost, grudek. Duże znaczenie ma wtedy odpowiednia pielęgnacja, dieta oraz higiena osobista.

Oczyszczanie wodorowe

Jest to bezbolesny i bezinwazyjny zabieg. Jest dedykowany do każdego rodzaju skóry. Aktywny wodór jest dostarczany skórze za pomocą strumienia wody. Po zabiegu skóra jest głęboko nawilżona, wygląda zdrowo i promiennie, pory są oczyszczone.

Infuzja tlenowa

Stosujemy innowacyjną i bezinwazyjna metodę odmładzania, w której wykorzystujemy medyczny, czysty tlen do aplikowania w skórę skoncentrowanych substancji aktywnych zawartych w ampułkach i dedykowanych dla konkretnego pacjenta i w zależności od rodzaju skóry i jej potrzeb.

Laserowy peeling węglowy

Zabieg oczyszczający, który polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną pastą węglową. Zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu. Jest idealny dla osób zmagających się z trądzikiem o łagodnym przebiegu, drobnymi zmarszczkami, przetłuszczającą się skórą.

Terapie łączone

Terapie łączone dobierane są do potrzeb skóry. Mają one za zadanie wygładzenie skóry, rozświetlenie, zniwelowaniu przebarwień. Wykazują również działanie przeciwtrądzikowe oraz przeciwzmarszczkowe. Takie zabiegi można również wykonać w seriach ustalonych przez osobę wykonującą zabieg. Popularnością cieszy się łączenie zabiegów, np. oczyszczanie wodorowe + peeling chemiczny, peeling chemiczny + mikronakłuwanie.

Zabieg pielęgnacyjny

Zabieg ten jest dobierany indywidualnie pod każdego pacjenta. Jest on bezinwazyjny, daje efekt natychmiastowego nawilżenia, nawodnienia skóry. Pozwala on na usunięcie martwych komórek naskórka czyli na oczyszczenie i odmłodzenie skóry.

Może być również wykorzystywany jako zabieg bankietowy przed większymi wyjściami.

Darsonwalizacja

Zabieg stosowany jest w przypadku zanieczyszczeń skóry, dezynfekcji całej twarzy, wgłębień wokół nosa, rewitalizacji skóry głowy pobudza porost włosów oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Mezoterapia mikroigłowa

Dermapen 4 w kontrolowany sposób generuje powstawanie mikrouszkodzeń skóry, które nie tylko stymulują ją do prawidłowej odbudowy ale ułatwiają również przenikanie substancji czynnych dokładnie w te warstwy skóry, które tego najbardziej potrzebują.

Działanie Dermapen opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych a dzięki temu odżywieniu i poprawia napięcie skóry oraz wyraźnie ją odmładza.

Stymulatory tkankowe

Podawane w formie mezoterapii silnie stymulują skórę do produkcji kolagenu. Świetnie sprawdzą się przy nadmiernej wiotkości skóry okolicy oka w połączeniu z toksyną botulinową. Są również często wybierane przez osoby, które zauważają pierwsze oznaki opadania owalu twarzy i tzw “chomiczków”.

Gradówka

Gradówka (chalazion )powstaje w wyniku zaczopowania ujścia gruczołu Meiboma na wewnętrznej stronie powieki. W wyniku gromadzenia się w tym miejscu wydzieliny i obumarłego materiału komórkowego, z czasem rozwija się przewlekłe zapalenie. Gradówka jest często jest następstwem zapalenia brzegu powieki lub jęczmienia. Gradówka zazwyczaj nie jest bolesna, ale w skutek powstałego obrzęku zapalnego może powodować uczucie ucisku i kłucia. Gradówkę usuwa się chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zmiana jest niewielka można zastosować ostrzyknięcie preparatem sterydowym.

Jęczmień

Jęczmień to ostra i bolesna infekcja gruczołów brzegów powiek, którą powodują gronkowce lub paciorkowce. Jeżeli zastój wydzieliny następuje w gruczołach Molla lub Zeisa – mamy do czynienia z jęczmieniem zewnętrznym. Jeśli infekcja obejmuje gruczoły Meiboma – jest to jęczmień wewnętrzny. Typowymi pierwszymi objawami jęczmienia są zaczerwienienie i bolesny ropny obrzęk na powiece. W leczeniu wykorzystuje się suche ciepło, które pomaga rozmiękczyć jęczmień i usunąć zalegajacą wydzielinę. Jeśli pod wpływem ciepła jęczmień nie otworzy się samoistnie – wówczas niezbędna jest delikatna interwencja chirurgiczna.

Skrzydlik

Skrzydlik (pterygium) to płaskowypukła, miękka zmiana włóknisto-naczyniowa spojówki gałkowej. Przybiera formę trójkąta wierzchołkiem zwróconego w kierunku centrum rogówki. Najczęściej zlokalizowany jest od strony nosowej. Za najczęstsze przyczyny rozwoju skrzydlika uważa się ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe, szkodliwe substancje chemiczne, zanieczyszczenia i alergeny. Narastanie skrzydlika na powierzchnię rogówki powoduje u chorego dyskomfort, a u dużej części pacjentów zaburzenia widzenia oraz uszkodzenia rogówki. Skrzydlik ma tendencje do odrastania. Zabieg usunięcia skrzydlika przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Entropion - podwinięcie powieki

Podwinięcie powieki – entropion. W wyniku starzenia się organizmu następuje osłabienie napięcia więzadeł powiekowych i stopniowego zaniku tkanek powieki dolnej, w skutek czego brzeg powieki podwija się w kierunku gałki ocznej. W wyniku powinięcia się brzegu powieki dochodzi do stałego podrażniania rogówki rzęsami – oko staje się zaczerwienione, występuje nadmierne łzawienie oraz charakterystyczne przymglenie widzenia. Stan ten wymaga leczenia, gdyż w nieleczonych przypadkach może dojść do zmian chorobowych w obrębie rogówki (ubytki w nabłonku rogówki, owrzodzenia rogówki). Entropion może wystąpić również w wyniku urazu, stanu zapalnego lub po zabiegu chirurgicznym. W celu skorygowania powstałej zmiany wymagane jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i polega na odtworzeniu prawidłowego ustawienia brzegu powieki przez wycięcie fragmentu skóry powieki.

Ektropion - wywinięcie powieki

Wywinięcie powieki, odwinięcie powieki – ektropion – najczęściej dochodzi do powstania zmiany z przyczyn inwolucyjnych (starzenie się organizmu), gdy obniża się napięcie mięśnia okrężnego oka oraz rozciągają się więzadła powiekowe i brzeg powieki dolnej nie przylega do powierzchni gałki ocznej. . Ektropion może wystąpić również m.in. z przyczyn wrodzonych, w wyniku porażenia nerwu twarzowego lub np. po zabiegu chirurgii plastycznej wokół powiek. Ektropion niesie ze sobą szereg uciążliwych dla Pacjenta objawów – nadmierne łzawienie, zaczerwienienie gałki ocznej, stany zapalne spojówki, a nawet owrzodzenia rogówki. Długotrwałe odwinięcie powieki może prowadzić nawet do zwyrodnienia rogówki. Odwinięcie powieki wymaga pilnej diagnostyki i leczenia. Podstawową i niezbędną metodą jest leczenie chirurgiczne.

Żółte kępki

Kępki żółte (żółtaki, xanthelasma) są to płaskie, żółte uwypuklenia występujące w okolicy kąta przyśrodkowego powieki dolnej i/lub górnej. Wypełnia je cholesterol i inne ciała tłuszczowe. Najczęstszą metodą postępowania w przypadku wystąpienia kępek żółtych jest wycięcie chirurgiczne powstałej zmiany. Kępki żółte pojawiają się najczęściej po 50 roku życia i częściej występują u chorych z zaburzeniami gospodarki tłuszczowej. Zbyt duże stężenie trójglicerydów i cholesterolu we krwi powoduje pojawienie się kępek żółtych, zwłaszcza w okolicy oczu, które lokalizują się zazwyczaj symetrycznie.

Tłuszczyk

Tłuszczyk (pinguecula) ma charakter narośli na spojówce. Często występuje obustronnie na spojówce i umiejscowiony jest najczęściej od strony nosa. W zmianie tej gromadzą się złogi białka i tłuszczu. Tłuszczyk nie wrasta w rogówkę. Zmiana występuje u osób dorosłych, głównie starszych. Główną przyczyną powstania tłuszczyka jest nadmierna ekspozycja na światło dzienne i promieniowanie ultrafioletowe, jak również czynniki mogące wywołać podrażnienie spojówki.

Róg skórny

Róg skórny to podłużna narośl, wyraźnie wystająca ponad powierzchnie skóry, usytuowana z reguły przy zewnętrznym kąciku oka.

Brodawka

Brodawka jest często spotykaną zmianą łagodną i może występować w formie narośli o szerokiej podstawie lub w postaci uszypułowanej, w kolorze skóry. Rogowacenie łojotokowe (brodawka łojotokowa) występuje bardzo często i dotyczy chorych w średnim lub starszym wieku.

Kaszak

Kaszak jest to cysta naskórkowa, która przybiera postać łagodnego guzka powoli rosnącego w obrębie skóry powieki. Torbiel ta wypełniona jest masami rogowymi i łojowymi. Zmianę usuwa się chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym.

Cysta spojówki

Cysta spojówki umiejscowiona jest bardzo często przy rąbku rogówki i ma charakter dobrze odgraniczonego, przezroczystego tworu. Cysty mogą mieć różną wielkość i może wypełniać je płyn. Przyczynami powstania torbieli mogą być m.in. zatkany kanalik łzowy, czynniki genetyczne, urazy mechaniczne, infekcje, stany zapalne.

Zadzwoń!