Zabiegi na twarz skóra dojrzała

3 Zabiegi na twarz skóra dojrzała

Zabiegi na twarz skóra dojrzała

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się w wieku 25 lat. Natomiast po 30 roku życia proces ten zaczyna przyspieszać. Skóra wtedy staje się mniej jędrna, pozbawiona elastyczności, jędrności co idzie za pojawieniem się zmarszczek mimicznych. Skóra często jest odwodniona, wiotka i cienka. Może wyglądać na zmęczoną i pozbawioną blasku.

Infuzja tlenowa

Stosujemy innowacyjną i bezinwazyjna metodę odmładzania, w której wykorzystujemy medyczny, czysty tlen do aplikowania w skórę skoncentrowanych substancji aktywnych zawartych w ampułkach i dedykowanych dla konkretnego pacjenta i w zależności od rodzaju skóry i jej potrzeb.

Laserowy peeling węglowy

Zabieg oczyszczający, który polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną pastą węglową. Zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu. Jest idealny dla osób zmagających się z trądzikiem o łagodnym przebiegu, drobnymi zmarszczkami, przetłuszczającą się skórą.

Terapie łączone

Terapie łączone dobierane są do potrzeb skóry. Mają one za zadanie wygładzenie skóry, rozświetlenie, zniwelowaniu przebarwień. Wykazują również działanie przeciwtrądzikowe oraz przeciwzmarszczkowe. Takie zabiegi można również wykonać w seriach ustalonych przez osobę wykonującą zabieg. Popularnością cieszy się łączenie zabiegów, np. oczyszczanie wodorowe + peeling chemiczny, peeling chemiczny + mikronakłuwanie.

Zabieg pielęgnacyjny

Zabieg ten jest dobierany indywidualnie pod każdego pacjenta. Jest on bezinwazyjny, daje efekt natychmiastowego nawilżenia, nawodnienia skóry. Pozwala on na usunięcie martwych komórek naskórka czyli na oczyszczenie i odmłodzenie skóry.

Może być również wykorzystywany jako zabieg bankietowy przed większymi wyjściami.

Toksyna bolulinowa okolicy oka i czoła

Zapobiega i niweluje powstałe zmarszczki w tej okolicy poprzez osłabienie działania mięśni. Daje efekt wypoczętej, promiennej twarzy. Ten zabieg szczególnie polecany jest dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z medycyna estetyczna i szukają naturalnych efektów.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na iniekcji substancji na bazie kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły do skóry właściwej. Wybór preparatu zależy od aktualnych potrzeb skóry. Zabieg nie jest bolesny, skóra wcześniej jest znieczulana za pomocą kremu.

Mezoterapia mikroigłowa

Dermapen 4 w kontrolowany sposób generuje powstawanie mikrouszkodzeń skóry, które nie tylko stymulują ją do prawidłowej odbudowy ale ułatwiają również przenikanie substancji czynnych dokładnie w te warstwy skóry, które tego najbardziej potrzebują.

Działanie Dermapen opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych a dzięki temu odżywieniu i poprawia napięcie skóry oraz wyraźnie ją odmładza.

Modelowanie ust

Zabieg jest wykonywany dla powiększenia ust ale także dla ich ujędrnienia, nawilżenia, zmniejszenia zmarszczek wokół ust, np. fałdy nosowo-wargowe, korekty kształtu ust.

Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu powierzchniowym (krem) lub znieczulenia nasiękowego przed zabiegiem (tj. u stomatologa), co pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu ust i jego okolicy.

Gradówka

Gradówka (chalazion )powstaje w wyniku zaczopowania ujścia gruczołu Meiboma na wewnętrznej stronie powieki. W wyniku gromadzenia się w tym miejscu wydzieliny i obumarłego materiału komórkowego, z czasem rozwija się przewlekłe zapalenie. Gradówka jest często jest następstwem zapalenia brzegu powieki lub jęczmienia. Gradówka zazwyczaj nie jest bolesna, ale w skutek powstałego obrzęku zapalnego może powodować uczucie ucisku i kłucia. Gradówkę usuwa się chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zmiana jest niewielka można zastosować ostrzyknięcie preparatem sterydowym.

Jęczmień

Jęczmień to ostra i bolesna infekcja gruczołów brzegów powiek, którą powodują gronkowce lub paciorkowce. Jeżeli zastój wydzieliny następuje w gruczołach Molla lub Zeisa – mamy do czynienia z jęczmieniem zewnętrznym. Jeśli infekcja obejmuje gruczoły Meiboma – jest to jęczmień wewnętrzny. Typowymi pierwszymi objawami jęczmienia są zaczerwienienie i bolesny ropny obrzęk na powiece. W leczeniu wykorzystuje się suche ciepło, które pomaga rozmiękczyć jęczmień i usunąć zalegajacą wydzielinę. Jeśli pod wpływem ciepła jęczmień nie otworzy się samoistnie – wówczas niezbędna jest delikatna interwencja chirurgiczna.

Skrzydlik

Skrzydlik (pterygium) to płaskowypukła, miękka zmiana włóknisto-naczyniowa spojówki gałkowej. Przybiera formę trójkąta wierzchołkiem zwróconego w kierunku centrum rogówki. Najczęściej zlokalizowany jest od strony nosowej. Za najczęstsze przyczyny rozwoju skrzydlika uważa się ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe, szkodliwe substancje chemiczne, zanieczyszczenia i alergeny. Narastanie skrzydlika na powierzchnię rogówki powoduje u chorego dyskomfort, a u dużej części pacjentów zaburzenia widzenia oraz uszkodzenia rogówki. Skrzydlik ma tendencje do odrastania. Zabieg usunięcia skrzydlika przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Entropion - podwinięcie powieki

Podwinięcie powieki – entropion. W wyniku starzenia się organizmu następuje osłabienie napięcia więzadeł powiekowych i stopniowego zaniku tkanek powieki dolnej, w skutek czego brzeg powieki podwija się w kierunku gałki ocznej. W wyniku powinięcia się brzegu powieki dochodzi do stałego podrażniania rogówki rzęsami – oko staje się zaczerwienione, występuje nadmierne łzawienie oraz charakterystyczne przymglenie widzenia. Stan ten wymaga leczenia, gdyż w nieleczonych przypadkach może dojść do zmian chorobowych w obrębie rogówki (ubytki w nabłonku rogówki, owrzodzenia rogówki). Entropion może wystąpić również w wyniku urazu, stanu zapalnego lub po zabiegu chirurgicznym. W celu skorygowania powstałej zmiany wymagane jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i polega na odtworzeniu prawidłowego ustawienia brzegu powieki przez wycięcie fragmentu skóry powieki.

Ektropion - wywinięcie powieki

Wywinięcie powieki, odwinięcie powieki – ektropion – najczęściej dochodzi do powstania zmiany z przyczyn inwolucyjnych (starzenie się organizmu), gdy obniża się napięcie mięśnia okrężnego oka oraz rozciągają się więzadła powiekowe i brzeg powieki dolnej nie przylega do powierzchni gałki ocznej. . Ektropion może wystąpić również m.in. z przyczyn wrodzonych, w wyniku porażenia nerwu twarzowego lub np. po zabiegu chirurgii plastycznej wokół powiek. Ektropion niesie ze sobą szereg uciążliwych dla Pacjenta objawów – nadmierne łzawienie, zaczerwienienie gałki ocznej, stany zapalne spojówki, a nawet owrzodzenia rogówki. Długotrwałe odwinięcie powieki może prowadzić nawet do zwyrodnienia rogówki. Odwinięcie powieki wymaga pilnej diagnostyki i leczenia. Podstawową i niezbędną metodą jest leczenie chirurgiczne.

Żółte kępki

Kępki żółte (żółtaki, xanthelasma) są to płaskie, żółte uwypuklenia występujące w okolicy kąta przyśrodkowego powieki dolnej i/lub górnej. Wypełnia je cholesterol i inne ciała tłuszczowe. Najczęstszą metodą postępowania w przypadku wystąpienia kępek żółtych jest wycięcie chirurgiczne powstałej zmiany. Kępki żółte pojawiają się najczęściej po 50 roku życia i częściej występują u chorych z zaburzeniami gospodarki tłuszczowej. Zbyt duże stężenie trójglicerydów i cholesterolu we krwi powoduje pojawienie się kępek żółtych, zwłaszcza w okolicy oczu, które lokalizują się zazwyczaj symetrycznie.

Tłuszczyk

Tłuszczyk (pinguecula) ma charakter narośli na spojówce. Często występuje obustronnie na spojówce i umiejscowiony jest najczęściej od strony nosa. W zmianie tej gromadzą się złogi białka i tłuszczu. Tłuszczyk nie wrasta w rogówkę. Zmiana występuje u osób dorosłych, głównie starszych. Główną przyczyną powstania tłuszczyka jest nadmierna ekspozycja na światło dzienne i promieniowanie ultrafioletowe, jak również czynniki mogące wywołać podrażnienie spojówki.

Róg skórny

Róg skórny to podłużna narośl, wyraźnie wystająca ponad powierzchnie skóry, usytuowana z reguły przy zewnętrznym kąciku oka.

Brodawka

Brodawka jest często spotykaną zmianą łagodną i może występować w formie narośli o szerokiej podstawie lub w postaci uszypułowanej, w kolorze skóry. Rogowacenie łojotokowe (brodawka łojotokowa) występuje bardzo często i dotyczy chorych w średnim lub starszym wieku.

Kaszak

Kaszak jest to cysta naskórkowa, która przybiera postać łagodnego guzka powoli rosnącego w obrębie skóry powieki. Torbiel ta wypełniona jest masami rogowymi i łojowymi. Zmianę usuwa się chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym.

Cysta spojówki

Cysta spojówki umiejscowiona jest bardzo często przy rąbku rogówki i ma charakter dobrze odgraniczonego, przezroczystego tworu. Cysty mogą mieć różną wielkość i może wypełniać je płyn. Przyczynami powstania torbieli mogą być m.in. zatkany kanalik łzowy, czynniki genetyczne, urazy mechaniczne, infekcje, stany zapalne.

Zadzwoń!