Zabiegi na okolicę oka skóra dojrzała

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się w wieku 25 lat. Natomiast po 30 roku życia proces ten zaczyna przyspieszać. Zwłaszcza okolica oka jest okolicą, na którą zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Skóra wtedy staje się mniej jędrna, pozbawiona elastyczności, co przyczynia się do pojawienia się zmarszczek mimicznych. Skóra często jest odwodniona, wiotka i cienka. Może wyglądać na zmęczoną i pozbawioną […]

Zabiegi na twarz skóra młoda

Skóra młoda może charakteryzować się zdrowym i promiennym wyglądem, ale również może być problematyczna. W okresie dojrzewania poprzez zwiększoną pracę gruczołów łojowych może dojść do przetłuszczania się skóry, pojawienia się zaskórników, krost, grudek. Duże znaczenie ma wtedy odpowiednia pielęgnacja, dieta oraz higiena osobista.

Zabiegi na twarz skóra dojrzała

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się w wieku 25 lat. Natomiast po 30 roku życia proces ten zaczyna przyspieszać. Skóra wtedy staje się mniej jędrna, pozbawiona elastyczności, jędrności co idzie za pojawieniem się zmarszczek mimicznych. Skóra często jest odwodniona, wiotka i cienka. Może wyglądać na zmęczoną i pozbawioną blasku.

Skóra sucha

Skóra sucha jest zazwyczaj matowa, szorstka w dotyku, napięta i ściągnięta. Przyczyną może być uszkodzenie płaszcza lipidowego naskórka, ale również niewłaściwa pielęgnacja. Zbyt częste stosowanie kosmetyków złuszczających mogą powodować podrażnienie i przesuszenie skóry.

Trądzik

Trądzik to choroba skóry, której jedną z głównych przyczyn jest nadmierne wydzielanie sebum czyli łoju. Nadmiar sebum, które powoduje zapchanie gruczołów łojowych wynika głównie ze zmian hormonalnych. Dlatego właśnie najczęściej występuje w okresie dojrzewania. Innymi czynnikami, które przyczyniają się do powstania trądziku to stres, nieodpowiednia dieta, niewłaściwa pielęgnacja.

Zmarszczki

Zmarszczki to zagłębienia i zagniecenia skórne, który zależnie od głębokości przybierają formę linii, bruzd bądź po prostu fałdek. Powstają one pod wpływem utraty kolagenu w skórze, ruchów mimicznych oraz opadania tkanek. Najszybciej pojawiają się na twarzy, szyi i dekolcie.

Owal twarzy / lifting

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność co wpływa na zachowanie owalu twarzy. Dzięki zabiegom modelowania owalu twarzy możemy nadać objętość twarzy bez użycia skalpela.

Skóra bez blasku

Skóra bez blasku najczęściej skóra sucha, szara, ziemista oraz palacza. Taka skóra charakteryzuje się nagromadzeniem martwego naskórka, przesuszeniem, niedotlenieniem, niedoborem witamin. Na wygląd tej skóry wpływa również zbyt częste złuszczanie oraz nieodpowiednia pielęgnacja domowa lub jej brak.

Opadające powieki

Plastyka powiek (chirurgia powiek górnych) jest jednym ze sposobów odmładzania twarzy i okolicy oczu, ale również jest wykonywana w związku pogarszającym się widzeniem. Plastykę powiek (korektę powiek) wykonujemy ze wskazań: – estetycznych, kiedy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu swoich powiek (opadająca powieka); nadmiar skóry na górnej powiece stwarza wrażenie ciężkości powiek i zmęczonego wyglądu twarzy – funkcjonalnych, kiedy opadająca […]

Zgrzytanie i zaciskanie zębów

Główne wskazania do zabiegu to zgrzytanie i zaciskanie zębów a także napięcie mięśniowe w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych. Zgrzytanie i zaciskanie zębów może w konsekwencji doprowadzić do ścierania się zębów, nadwrażliwości zębów a nawet leczenia kanałowego. Pacjenci często zgłaszają dodatkowo bóle głowy, szumy w uszach czy też napięcie odcinka kręgosłupa szyjnego.

Nadpotliwość pach i dłoni

Nadpotliwość pach i dłoni jest bardzo krępującym zagadnieniem dotyczącym zarówno kobiet i mężczyzn, w różnym wieku. Podanie preparatu toksyny botulinowej umożliwia komfortowe funkcjonowanie w każdej sytuacji.

Wypadanie włosów i łysienie

Odzyskaj włosy dzięki terapii peptydowej z kwasem hialuronowym. Zabieg dla kobiet i mężczyzn. Dla osób o zwiększonym wypadaniu włosów, dla zwiększenia gęstości włosów, z łysieniem.