PODOLOGIA
Podologia
Rekonstrukcja paznokcia
Rekonstrukcja paznokcia polega na odbudowaniu płytki paznokciowej, nadając jej naturalny kształt i wygląd. Zabieg rekonstrukcji wykonuję się specjalną masą podologiczną. Zalecana jest dla osób, które wskutek urazu bądź innych przyczyn utraciły część paznokcia.
Podczas noszenia rekonstrukcji należy dbać o szczególną higienę stóp. Zaleca się stosować regularnie preparaty o działaniu bakteriobójczym pod płytkę. Rekonstrukcje należy zmieniać po około 1-2 miesiąca od pierwszej aplikacji.
Zapraszamy do odwiedzenia galerii „Podologia”, gdzie możecie zobaczyć spektakularne efekty pracy naszych specjalistów!
Klamra tytanowa
Klamra tytanowa najczęściej stosowana jest przy paznokciach wrastających i wkręcających. Stosuje się ją przy stanach zapalnych wału paznokciowego, jak również po zabiegach podochirurgicznych. Leczenie przy pomocy klamry może trwać nawet kilka miesięcy, przez ten czas pacjent pozostaje pod stała opieką podologa. Podczas wizyt kontrolnych średnio co miesiąc klamra jest przekładna a wzrost paznokcia kontrolowany. Klamra tytanowa jest wykonana z niklowo-tytanowego stopu. Ma postać elastycznego łuku. Mocuje się ją przy pomocy specjalistycznych kompozytów utwardzalnych lampą polimeryzacyjną LED. Dzięki niej zostaje przywrócony prawidłowy tor wzrostu paznokcia.
- Aplikacja klamry jest całkowicie bezbolesna.
- Aplikacja klamry tytanowej jest zabiegiem nieinwazyjnym.
- Klamra nie przeszkadza w codziennych czynnościach.
Paznokcie zmienione chorobowo
Paznokcie zmienione chorobowo zostają oczyszczone przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Po oczyszczeniu zmienionych miejsc należy wdrożyć leczenie specjalistycznymi preparatami.
Dlaczego warto opracowywać paznokcie które są zmienione?
- Bez opracowania mimo stosowania drogich i najlepszych preparatów efektów nie będzie
- Preparat specjalistyczny będzie miał lepsze działanie
Przy regularnych wizytach kontrolnych i systematycznym stosowaniu zalecanych preparatów efekt będzie dużo szybciej widoczny, a co najważniejsze pozbędziesz się wstydliwego problemu.
Wrastające paznokcie
Wrastające paznokcie to dość bolący i nieprzyjemny problem, który dotyka osoby w różnym wieku. Często zwlekamy z pierwszą wizytą, ponieważ myślimy że samo przejdzie. Nic bardziej mylnego, aby pozbyć się bólu najpierw musimy wyeliminować jego przyczynę.
Wrastanie paznokci zazwyczaj zaczyna się poprzez:
- nieprawidłowe skracanie płytki
- nieodpowiednie obuwie
- chirurgiczne usuniecie fragmentu płytki
- predyspozycje genetyczne
Co można zrobić w gabinecie z wrastającym paznokciem?
- Podciąć wrastający fragment płytki w celu usunięcia kolca.
- Założyć tamponadę czyli specjalny sterylny opatrunek, który ma za zadanie odseparować wał od płytki paznokcia.
- Założyć klamrę ortonyksyjną.
Brodawki wirusowe
Brodawki wirusowe (kurzajki) powstają na skutek zarażenia się wirusem HPV. Powstaje w wyniku bezpośredniego kontaktu z wirusem. Kurzajka to chropowaty, galaretowaty twór z licznymi naczyniami krwionośnymi widocznymi jako czarne kropeczki. Czas leczenia jest różny i uzależniony od stosowanej metody, wielkości oraz indywidualnej odporności.
Metody leczenia brodawek:
- Opracowanie mechaniczne przy użyciu dłuta podologicznego.
- Stosowanie odpowiednich specjalistycznych preparatów.
Zapraszamy do odwiedzenia galerii „Podologia”, gdzie możecie zobaczyć spektakularne efekty pracy naszych specjalistów!
Odciski
Odciski to punktowe zgrubienia wystające ponad powierzchnię skóry. Mogą mieć żółtawą barwę, być bardzo wrażliwe na dotyk i powodować ból przy chodzeniu.
Zazwyczaj znajdują się na palcach stóp, na podeszwie stopy, na piętach, jak również między palcami.
Najczęstszą przyczyną powstawania odcisków jest długotrwały ucisk spowodowany niewygodnym i zbyt ciasnym obuwiem. Najbardziej narażone są osoby, które mają różnego rodzaju deformacje stóp, wady postawy.
Opracowanie pięt
Opracowanie pięt z przerostem czy rozpadlinami jest zabiegiem bezbolesnym, a wręcz bardzo przyjemnym. Przy opracowaniu pięt stosujemy skalpel albo dłuto podologiczne, w celu usunięcia nadmiaru zrogowaciałej skóry i spłycenia szczelin i rozpadlin. Po usunięciu przerośniętej skóry wygładzamy przy użyciu specjalnych frezów. Końcowym etapem zabiegu jest zastosowanie odpowiedniego preparatu (kremu, maści, pianki) i zastosowanie ewentualnych odciążeń.
Dlaczego warto skorzystać z zabiegu opracowania pięt?
• Efekty widoczne już po zabiegu
• Skóra staje się gładka
• Przy regularnym stosowaniu zalecanych preparatów efekt utrzymuje się na długo!
Usuwanie zrogowaceń (odcisków, modzeli) czy pękających pięt polega na mechanicznych opracowaniu zmiany za pomocą skalpela czy dłuta podologicznego i ewentualnym wygładzeniu przy użyciu frezarki i kapturka ściernego.
Zapraszamy do naszych Gabinetów Medycznych Medi Estetica Puławy, gdzie dbamy o Twój wygląd i dobre samopoczucie, oferując nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej prowadzone przez wykwalifikowany zespół specjalistów.
Osiągnij swoje piękno z nami!