MEDYCYNA ESTETYCZNA

Medycyna estetyczna

Medi Estetica Puławy, to miejsce gdzie skupiamy się na dostarczaniu najwyższej jakości usług z zakresu medycyny estetycznej, aby pomóc naszym pacjentom osiągnąć swoje estetyczne cele i poczuć się pewniej w swojej skórze. Nasz doświadczony zespół lekarzy oraz specjalistów medycyny estetycznej dba o to, aby każdy pacjent otrzymał indywidualne podejście i najnowsze, najbardziej skuteczne procedury.

Toksyna botulinowa Puławy

Produkt leczniczy jest stosowany w celu tymczasowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek. Toksyna botulinowa jest lekiem skutecznie i bezpiecznie stosowanym w medycynie estetycznej od wielu lat. Zmniejsza przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w synapsach przez zahamowanie działania acetylocholiny. Jest to blokada czasowa, której efektem jest znaczne zmniejszenie pracy mięśniowej, wypłycenie istniejących zmarszczek, odmłodzenie i wygładzenie okolicy zabiegowej. W efekcie twarz wygląda na młodszą, łagodniejszą i wypoczętą.

Wskazania:

 • Zmarszczki poprzeczne czoła
 • Zmarszczki pionowe czoła „lwia zmarszczka”
 • Zmarszczki okolicy oczu
 • Zmarszczki nosa – „królicze”
 • Zmarszczki brody – „broda brukowana”
 • Zmarszczki okolicy ust – „palacza”
 • Zmarszczki szyi
 • Zgrzytanie zębów
 • Zaciskanie zębów
 • Napięcie mięśniowe w okolicy stawów skroniowo- żuchwowych
 • Nadpotliwość pach i dłoni

Zabieg ten, znany również jako botox, jest skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki czy zmarszczki na czole. Dzięki precyzyjnemu wstrzyknięciu toksyny botulinowej, osiągamy naturalny wygląd i długotrwałe efekty.

Modelowanie ust

Zabieg modelowanie ust jest wykonywany przy użyciu usieciowanego kwasu hialuronowego. Drobna zmiana ich kształtu lub wielkości poprawia ogólny wygląd twarzy. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie służą tylko do powiększania ust, za ich pomocą można je nawilżyć i lekko odmłodzić, bez efektu zwiększenia objętości.

Efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 7-9 miesięcy (w zależności od wieku, rodzaju użytego preparatu, stanu i kondycji skóry, stylu życia i ekspozycji na słońce). Kwasu hialuronowy wstrzyknięty w usta nieustannie pracuje i stymuluje skórę.

Wskazania:

 • Powiększenie czerwieni wargowej
 • Uwydatnienie zbyt płaskich ust, bez dużego efektu powiększenia
 • Korekta kształtu, np. niesymetrycznych warg lub podkreślenie łuku kupidyna
 • Uniesienie opadających kącików ust
 • Dodanie jędrności utraconej z wiekiem
 • Zmarszczki palacza

 

Nasze zabiegi modelowania ust pozwalają na subtelne korekty kształtu i objętości ust, nadając im piękny i proporcjonalny wygląd. Wykorzystujemy kwas hialuronowy, który zapewnia naturalny efekt i długotrwałe rezultaty.

Kwas hialuronowy + peptydy NOWOŚĆ!

Ta innowacyjna kombinacja kwasu hialuronowego z peptydami zapewnia intensywne nawilżenie, regenerację skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek. Działa odżywczo i rewitalizująco, nadając skórze młodzieńczy blask.

G Styler 600 to innowacyjny produkt na bazie kwasu hialuronowego i peptydów biomimetycznych. Nie tylko idealnie integruje się̨ ze skorą i wypełnia zmarszczki, ale również poprzez peptydy stymuluje skórę do syntezy naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, zwiększając jędrność i elastyczność skóry. Peptydy zawarte w preparacie: oktapeptyd-11, pentapeptyd-12 powodują wolniejszą eliminację kwasu hialuronowego oraz osłabiają działanie mięśni mimicznych, istotnie redukując zmarszczki.

Pierwsze efekty widoczne są od razu po wykonanym zabiegu. Końcowy rezultat utrzymuje się 6-12 miesięcy – jest to uzależnione od indywidualnych czynników, takich jak: wiek, mimika, typ skóry,
tempo metabolizowania kwasu hialuronowego, trybu życia oraz innych, wcześniej wykonywanych zabiegów. Skutkiem zabiegu mogą być drobne siniaki w miejscu wkłucia, obrzęk lub też niewielki ból.

Wskazania:

 • glabella
 • dolina łez, okolice oka
 • fałdy nosowo-wargowe
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • zmarszczki akordeonowe
 • kod kreskowy
 • czerwień wargowa
 • obręcz wenus

Wolumetria twarzy

Nasze zaawansowane techniki wolumetrii twarzy pozwalają na subtelne korekty objętościowe, przywracając utracone kontury i proporcje. Dzięki precyzyjnemu wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, osiągamy naturalne i harmonijne efekty.

Wolumetria twarzy, inaczej modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd. Pozwala uzupełnić powstałe ubytki objętości, zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.

Do wolumetrii stosujemy preparaty usieciowanego kwas hialuronowego renomowanych marek. Jest to czasowy wypełniacz ulegający stopniowemu rozkładowi w czasie od 12 do 18 miesięcy.

Do zabiegu wykorzystuje się igłę lub kaniula (tępo zakończona igła). Produkt jest wstrzykiwany w głębokie warstwy skóry. Zabieg jest bezbolesny, wyczuwalne jest lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Można zastosować znieczulenie miejscowe.

Wskazania:

 • uwydatnienie kości policzkowych
 • unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”
 • modelowanie policzków
 • wypełnienie „doliny łez”
 • konturowanie zarysu żuchwy
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy

Bioremodeling

Ten innowacyjny zabieg oparty na kwasie hialuronowym i składnikach aktywnych stymuluje procesy regeneracji skóry, poprawiając jej elastyczność, gęstość i jędrność. Jest doskonałą opcją dla osób poszukujących kompleksowej odnowy skóry.

PROFHILO®  to pierwszy produkt stworzony dzięki zastosowaniu opatentowanej przez IBSA, innowacyjnej technologii produkcji NAHYCO®. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych kwasu hialuronowego o najwyższym na świecie stężeniu aż 64 mg w jednej dawce, w formie 2 rodzajów kwasu hialuronowego połączonych termicznie, bez dodatków chemicznych.

Wysokocząsteczkowy kwas zawarty w preparacie nadaje skórze utracone rusztowanie, a kwas o niskiej masie cząsteczkowej przywraca napięcie nawilżenie oraz daje efekt stymulacji skóry. PROFHILO® stymuluje aktywną, wielopłaszczyznową przebudowę macierzy zewnątrzkomórkowej w aspekcie podniesienia elastyczności i stabilności poprzez aktywację i utrzymywanie żywotności: fibroblastów, kreatynocytów, adipocytów.

Wykonujemy 2 zabiegi w odstępie jednomiesięcznym. Preparat zostaje wprowadzony w powierzchownej warstwie podskórnej w technice punktów bioestetycznych (BAP) w celu zminimalizowania ryzyka i zmaksymalizowania skuteczności produktu. Zabieg jest krótki, mało bolesny, małoinwazyjny.

Wskazania:

 • utracony owal twarzy i opadnięte policzki („chomiki”)
 • utracona objętość i zwiotczenie skóry
 • brak jędrności i elastyczności skóry

Kolagen

Po 25. roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku.

Kolagen Linerase jest przeznaczony do regeneracji i odbudowy tkanek. Preparat ten pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki.

Linerase to  kolagen typu I w postaci zmikronizowanego proszku, który po wymieszaniu z solą fizjologiczną zyskuje płynną formę, do podania w formie iniekcji. Po podaniu zwiększa ilość fibroblastów w skórze i pobudzając je do wzmożonej produkcji nowego, zdrowego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej gęsta, jędrna, zmarszczki ulegają wygładzeniu, skóra zyskuje bardziej równomierną strukturę i jednolity, wypoczęty koloryt.

Zabieg zostaje wykonany po uprzednim znieczuleniu skóry kremem. Następnie techniką mezoterapii igłowej preparat zostaje wprowadzony w głąb skóry.

Terapia może być stosowana na twarz, szyję, dekolt i dłonie, zwykle obejmuje serię 4 zabiegów powtarzanych co miesiąc, choć ostateczny program zabiegów ustala lekarz po uwzględnieniu rzeczywistych potrzeb skóry pacjenta.

Wskazania:

 • wygładzenie zmarszczek i redukcja wiotkości skóry
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry
 • naturalna bioregeneracji i odbudowa uszkodzonej skóry (leczenie rozstępów, blizn potrądzikowych)

Mezoterapia igłowa twarzy i okolica oka

Wykorzystując specjalnie dobraną mieszankę substancji odżywczych i witamin, mezoterapia igłowa dostarcza skórze niezbędne składniki odżywcze, poprawiając jej kondycję, jędrność i promienny wygląd.

Zabieg Beautifeye to zabieg na bazie preparatu NCTF 135HA. Unikalna i kompletna formuła do intensywnej bioregeneracji i nawilżenia skóry. Jest to czysty biologicznie czynnik naprawy komórkowej przeznaczony do mezoterapii igłowej. Wśród 60 składników aktywnych znajdziemy 12 witamin, 24 aminokwasy, 6 koenzymów, 5 nukleozydów, 6 minerałów, Glutation, Nieusieciowany kwas hialuronowy. Składniki te przyczyniają się do przywrócenia równowagi jonowej w komórkach, co przekłada się na zapewnienie prawidłowej syntezy białek skóry właściwej. Zabieg wpływa także na stymulację procesu rozmnażania młodych i starzejących się fibroblastów w czasie 72h inkubacji, dzięki czemu pobudzony zostaje proces odnowy komórkowej. NCTF 135 HA zwiększa gęstość skóry właściwej poprzez stymulację syntezy składników macierzy pozakomórkowej, a ponadto ogranicza produkcję wolnych rodników, które mają negatywny wpływ na skórę. Podanie preparatu wpływa na gen inhibitora elastazy, co przekłada się nacpoprawę sprężystości komórek. Preparat NCTF 135HA może być również stosowany na twarzy.

Zabieg Hydra booster to połączenie preparatu NCTF135HA 9 (preparat opisany szerzej przy Zabiegu Beautifeye) + M-HA18. Dodatkowo M-HA18 zawiera wolny kwas hialuronowy stabilizowany glicerolem. Zabieg Hydra booster to działanie przeciwstarzeniowe skóry, biostymulacja skóry a jednocześnie odżywienie i nawilżenie skóry.

SKIN-OX to zabieg rewitalizacji całej skóry twarzy, dekoltu i grzbietów dłoni. Poprawa kondycji skóry z widocznymi oznakami starzenia i fotostarzenia oraz z u osób z tendencją do przyspieszonego procesu starzenia i zwiększonym stresem oksydacyjnym organizmu. Preparat na bazie kwasu hialuronowego, prekursorów i antyoksydantów o właściwościach biostymylujących. Ze względu na dodatek antyoksydatów intensywniej chroni macierz komórkową skóry przed szkodliwym działaniem działaniem wolnych rodników.

  Linia Aquashine to innowacyjna gama preparatów do stymulującej mezoterapii skóry zawierająca  nieusieciowany kwas hialuronowy oraz kompleks peptydowy. Kwas hialuronowy zapewnia nawilżenie, a dodatkowo zawarte w preparacie peptydy odżywiają i regenerują skórę, lekko ją napinając i poprawiając jej kondycję.

  Sunekos 200 to nowy system regeneracji. Wyróżniający się unikalnym, opatentowanym połączeniem kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej. Sunekos stymuluje fibroblasty do tworzenia kolagenu i elastyny. Formuła zawiera  aminokwasy takie jak glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna, a także walina i lizyna, które wspomagają ten proces, co zostało  udowodnione badaniami i wyróżnia produkt na rynku.

  Nucleofill Soft Plus Eyes to preparat wielofunkcyjny, działający na 3 poziomach: Działanie w skórze właściwej i naskórku – stymulując komórki skóry, preparat przyczynia się do zwiększenia produkcji elastyny, kwasu hialuronowego i kolagenu. Prowadzi to do ujędrnienia powiek i daje silny efekt liftingujący.

  Wskazania:

  • Wygładzenie zmarszczek
  • Poprawa jędrności skóry
  • Nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry
  • Rozświetlenie i wygładzenie skóry
  • Naturalny, delikatny efekt wolumetryczny

  Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 twarz i okolica oka

  Ten zaawansowany zabieg stymuluje procesy regeneracji skóry poprzez precyzyjne nakłuwanie mikroigłami, co pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych i uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

  Jesteśmy autoryzowanym gabinetem Dermapen Polska. Oznacza to, że pracujemy na oryginalnym urządzeniu oraz stosujemy sprawdzone protokoły zabiegowe.

  Dermapen 4 to zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. W kontrolowany sposób generuje powstawanie mikrouszkodzeń skóry, które nie tylko stymulują ją do prawidłowej odbudowy ale ułatwiają również przenikanie substancji czynnych dokładnie w te warstwy skóry, które tego najbardziej potrzebują.

  Działanie DermaPen opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych a dzięki temu odżywieniu i poprawia napięcie skóry oraz wyraźnie ją odmładza. DermaPen stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, łysienia a także promuje gojenie ran, poprawia wygląd zmarszczek i drobnych bruzd, zmniejsza wielkość porów oraz poprawia wygląd rozstępów.

  Wskazania:

  • Wygładzenie zmarszczek i bruzd
  • Przebarwienia
  • Rozszerzone pory
  • Blizny i roztępy
  • Trądzik

  Biorewitalizacja skóry bez skalpela i igieł PRX T33

  Dzięki unikalnej formule PRX T33, biorewitalizacja skóry staje się bezbolesnym i skutecznym sposobem na poprawę jej kondycji, redukcję zmarszczek oraz przebarwień.

  PRX-T33® to peeling medyczny, służący do biorewitalizacji skóry. Jego głównym składnikiem jest 33-procentowy kwas trójchlorooctowy (TCA), który stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów oraz prowadzi do poprawy napięcia i wyrównania struktury skóry. Dodatkowo 5-procentowy kwas kojowy rozjaśnia skórę i ujednolica jej koloryt, a dzięki temu, że jest antyoksydantem, neutralizuje wolne rodniki i ma działanie przeciwstarzeniowe.

  Ogromną zaletą zabiegu z PRX-T33® jest brak inwazyjności oraz możliwość wykonywania go przez cały rok, również latem. Dzięki synergistycznemu działaniu kwasu trójchlorooctowego z nadtlenkiem wodoru, po zabiegu nie występuje łuszczenie się naskórka. Ponadto, peeling PRX-T33® nie jest fotouczulający oraz wspomaga inne kuracje z zakresu medycyny estetycznej.

  Polecamy połączenie go, podczas jednej sesji zabiegowej, z mezoterapią mikroigłową.

  Wskazania:

  • Utrata jędrności i elastyczności skóry
  • Drobne zmarszczki mimiczne
  • Redukcja zaskórników i widoczności porów
  • Redukcja widoczności blizn
  • Wyrównanie kolorytu skóry

  Terapia wypadania włosów

  Nasze kompleksowe podejście do terapii wypadania włosów obejmuje różnorodne metody, takie jak mezoterapia, osocze bogatopłytkowe czy laseroterapia, które pomagają wzmocnić cebulki włosów i stymulować ich wzrost.

  Dr CYJ Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego.

  Innowacyjność DR CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana przez Caregen technologia „Sustained Release Technology” – dzięki czemu produkt działa jeszcze 14 dni po aplikacji.

  Zabieg wykonywany jest techniką mezoterapii igłowej, poprzez nakłuwanie skóry i pozostawianie mikrodepozytów preparatu.

  Zabieg jest najskuteczniejszy w serii 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie.

  Działanie:

  • Powstrzymuje wypadanie włosów
  • Skuteczny w walce z alopecją
  • Przyspiesza odrost włosów
  • Pogrubia i zagęszcza włosy
  • Pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
  • Rewitalizuje mieszki włosowe
  • Pielęgnuje skórę głowy
  • Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

  Zapraszamy do naszych Gabinetów Medycznych Medi Estetica Puławy, gdzie dbamy o Twój wygląd i dobre samopoczucie, oferując nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej prowadzone przez wykwalifikowany zespół specjalistów.

  Osiągnij swoje piękno z nami!

  Dojazd do Medi Estetica jest niezwykle wygodny i szybki. 
  -> Lublin: 35 min, 53 km (S17)
  -> Warszawa: 1,5 h, 137 km (S17)
  -> Kozienice: 38 min, 41 km
  -> Radom: 58 min, 65 km (DK12)
  -> Nałęczów: 30 min, 29 km

  Niektóre zabiegi nie pozwalają na kierowanie pojazdami zaraz po ich zakończeniu. Dlatego ważnym jest by przyjechać z kierowcą. Dla większej wygody naszych Pacjentów istnieje możliwość pomocy w rezerwacji pokoju w pobliskich hotelach, z których odległość do Medi Estetica to zaledwie kilkanaście kroków.

  Wszystko to, dla Państwa jak największej wygody!

  Zadzwoń!