DEPILACJA LASEROWA

Nieinwazyjna depilacja laserowa Puławy

Depilacja laserowa to bardzo dobry sposób, na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z wykorzystaniem lasera. Z reguły pacjenci  decydują się na zabieg epilacji laserowej w okolicach pach, bikini, nóg. Zabieg epilacji laserowej najskuteczniejszy jest u osób o jasnej karnacji, które borykają się ciemnym owłosieniem. Chłodząca głowica łagodzi ewentualny dyskomfort podczas zabiegu.

Zabieg epilacji laserowej musi zostać poprzedzony konsultacją, podczas której specjalista ustali istotne do zabiegu parametry.Kolejnym etapem jest wykonanie próby laserowej, w celu sprawdzenia odczuć pacjenta na 48h przed zabiegiem. Jeżeli po 48h nie wystąpiła żadna reakcja organizmu możemy przejść do zabiegu.

 

Dla kogo jest ten zabieg?

Epilacja laserowa to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet i mężczyzn, którzy raz na zawsze chcą pozbyć się niechcianego owłosienia. Zabieg ten jest wskazany dla osób z nadmiernym owłosieniem, podrażnieniami po goleniu, wrastającymi włoskami. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna a dodatkowo zapewnia piękną i gładką skórę

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeśli chodzi o przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej ważne jest pozostawienie fragmentu nieogolonych włosów na skórze, tak by można było je ocenić podczas pierwszej konsultacji czyli (kolor, grubość i gęstość włosów). 

Następnie w dniu lub przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji laserowej. Włosów natomiast nie można wyrywać na 4-6 tyg. przed zabiegiem np. ( pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym). Należy również odstawić preparaty złuszczające na 1 tydzień wcześniej. Blokery potu natomiast  na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. 

Udając się do gabinetu należy ubrać luźne i wygodne ubrania (np. bawełniane dresy, komfortową bieliznę) tak by nie podrażniać skóry. Na wizytę należy przybyć na około 10 minut przed planowanym zabiegiem w celu wypełnienia niezbędnej dokumentacji.

Podczas wizyty specjalista przeprowadza kompleksową konsultacje oraz wyklucza wszelkie przeciwskazania do zabiegu, jeśli ich nie ma pacjent zostaje przygotowany do zabiegu.

Efekty

Do głównych efektów zabiegowych należy gładka skóra, pozbawiona zbędnego owłosienia. Ogromną zaletą jest również oszczędność czasu podczas mycia oraz redukcja podrażnień występujących wcześniej ze stosowania metod mechanicznych usuwania owłosienia.

 

Przeciwskazania

Jakie są przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa nie może być przeprowadzona w czasie ciąży oraz w okresie laktacji.

Zabrania się również wykonywania depilacji laserowej u osób przyjmujących leki światłouczulające. Dotyczy to również ziół i naparów (np. nagietek, dziurawiec).

Wykonanie serii zabiegów będzie również niemożliwe u osób wykonujących peelingi chemiczne w obszarze zabiegowym.

Czas trwania: 30 – 45 minut
Wykonywany przez: kosmetolog
Części ciała: Ciało, pośladki, uda
Inwazyjność: Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów: 5- 10 zabiegów
Cennik
Depilacja laserowa głowa i twarz:
Górna warga 100 zł
Twarz, kark, szyja 190 zł (jedna okolica)
Depilacja laserowa tułów:
Pachy, przedramiona, ramiona, dłonie, plecy, klatka piersiowa, brzuch 190 zł (jedna okolica)
Piersi 100 zł
Depilacja laserowa nogi:
Bikini, pośladki, uda, łydki, stopy 190 zł (jedna okolica)
Kolana 100 zł
Całe nogi 400 zł
Czy zabieg boli?

Odczucia podczas zabiegu są sprawą indywidualną. Zabieg może być bardziej bolesny dla osób posiadających ciemne włosy, gęste oraz o niskim progu bólowym. Jest to jednak rodzaj bólu o umiarkowanym stopniu.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Przeciętna seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia powinna składać się z 4 do 8 wizyt. Jednak liczba zabiegów zależna jest od miejsca poddanego depilacji, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny w mieszku włosowym.

Kiedy najszybciej można powtórzyć zabieg?

Zabiegu nie należy powtórzyć wcześniej niż po upływie 5 tygodni ze względu na zmiany cyklu wzrostu włosa w skórze

Czy wykonanie depilacji laserowej jest możliwe u osób posiadających tatuaż lub pieprzyki?

Usuwanie owłosienia w miejscach gdzie znajdują się tatuaże oraz pieprzyki jest zakazane. Wykonanie zabiegu w tym przypadku mogłoby doprowadzić do poparzenia skóry, które goi się bardzo długo i jest objęte dużym ryzykiem. Istnieje możliwość wykonania depilacji laserowej w kilku centymetrowym odstępie od takich miejsc i odpowiednim zabezpieczeniu.

W jakich miejscach ciała jest możliwe wykonanie depilacji laserowej?

Mogą to być zarówno pachy, nogi, łydki, uda, bikini, wąsik.

Zapraszamy do naszych Gabinetów Medycznych Medi Estetica Puławy, gdzie dbamy o Twój wygląd i dobre samopoczucie, oferując nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej prowadzone przez wykwalifikowany zespół specjalistów.

Osiągnij swoje piękno z nami!

Zadzwoń!